Czy w czasie abstynencji seksualnej można zaprzestać przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych?

Witam jestem w związku i jako sposób antykoncepcji wybraliśmy tabletki i czuje się z tym dobrze. Natomiast mój chłopak ma taka pracę że wyjeżdża 2 razy do roku na min 4 miesiące. Czy w tym czasie także mam przyjmować tabletki czy robić sobie przerwę?

Lek. Paweł Szadkowski

Decyzja należy do Pani, nie ma przeciwwskazań do odstawienia tabletek.