Przyjmowanie tabletek

Czy jak podczas siedmiodniowej przerwy dostanę okres, to mam wziąć tabletkę, czy nie? I czy gdy biorę tabletki d******* 3tyg., czy on już kończyć w środku? A jak nie może, to kiedy będzie mógł?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

1. Przerwę robi się właśnie po to, aby miesiączka wystąpiła. Nie należy jednak przyjmować tabletek w pierwszym dniu takiego krwawienia z odstawienia, ale po 7 dniach od ostatniej tabletki (niezależnie od tego czy krwawienie jeszcze występuje czy nie). Zwykle przyjęcie pierwszej tabletki z kolejnego opakowania przypada na 3-4 dzień krwawienia z odstawienia. Nie należy nigdy wydłużać przerwy powyżej 7 dni - zwiększa to ryzyko ciąży.
2.Pani partner cały czas "może kończyć w środku", ponieważ nie ma to większego wpływu na ryzyko ciąży (niezależnie czy bierze Pani tabletki czy nie). Stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcyjną!!!
3. Ochrona podczas prawidłowego stosowania doustnej antykoncepcji jest pełna już od pierwszej przyjętej tabletki.