Czy w ten sposób można doprowadzić do drożności nasieniowodów?

Dzień dobry, mam pytanie do lekarzy urologów. Otóż mój mąż jest po zabiegu wazektomii, jednakże z tylu głowy ciągle mam lęk przed ciążą. Moje pytanie brzmi: czy stosując dodatkowo stosunek przerywany, można w ten sposób doprowadzić do drożności nasieniowodów. Czy one mogą się zrosnąć przez stosunek przerywany? Czy jest to fizycznie możliwe, że to zaszkodzi zabiegowi wazektomii. Proszę o rzetelne informacje. Dziękuję, pozdrawiam

Po wazektomii stosunek przerywany, czy jakikolwiek wymyślny rodzaj współżycia nie może doprowadzić do rekanalizacji. Jeżeli badania nasienia (najlepiej 2) po wazektomii wykazały brak plemników (azoospermię) to może się Pani nie martwić.

Pozdrawiam. Robert Kulik, lekarz androlog, ginekolog. Od 8 lat zajmuję się głównie wazektomią. Wykonałem ponad 5000 zabiegów wazektomii oraz kilka tysięcy badań nasienia. https://wazektomia.warszawa.pl