Czy wynik proteinogramu ma znaczenie w diagnostyce nowotworów?

Dzień dobry, Mam 27 lat, od dwóch lat mam silne bóle kręgosłupa, stawów, a ostatnio też kości i migreny. Wykonywałam dwa razy proteinogram i wyniki były prawidłowe. W morfologii mam stale nieco podwyższone limfocyty - ok. 45%. Czy na podstawie prawidłowych wyników proteinogramu można wykluczyć choroby nowotworowe? To znaczy, czy nowotwór zawsze da podwyższone wyniki w proteinogramie? Miałam robionych wiele badań w kierunku spondyloartropatii, ale niczego nie wykazały. Dziękuję z góry za pomoc

Lek. Tomasz Budlewski

wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego po zapoznaniu się ze wszystkimi dotychczasowymi wynikami badań laboratoryjnych będzie można określić czy konieczna jest dalsza diagnostyka.