Czy wysokie tętno w spoczynku jest normalne przy nerwicy lękowej?

Czy wysokie tętno w spoczynku jest normalne przy nerwicy lękowej? Ostatnio niezależnie od tego co robię w ciągu dnia a wczoraj nawet już przy leżeniu w łóżku moje tętno to 100-114, miałam robione ekg i ponoć jest dobre, zaczęłam więcej się ruszać i chodzić na spacery czy to może pomóc czy zgłosić się do lekarza i prosić o inne badania?

Witam,
proszę skonsultować się z lekarzem POZ, który może skierować panią na dalsze badania np. tarczycy. Ponadto sugeruję także zajęcie się nerwicą - najlepszą formą terapii jest psychoterapia, czasem wspomagana lekami. Polecam szczególnie podejście poznawczo-behawioralne, o którym może pani poczytać m.in. na: http://poznacsiebie/blog

Pozdrawiam
- Bartosz Piasecki

Witam

Wysokie tętno (tachykardia), jest jednym z objawów nerwicy lękowej. W leczeniu zaburzeń lękowych bardzo dużą skuteczność potwierdzoną badaniami wykazuje psychoterapia poznawczo - behawioralna. Lęk można zniwelować na dwa sposoby: zmniejszając poczucie zagrożenia (farmakologicznie) lub zwiększając wiarę we własne umiejętności radzenia sobie z trudną sytuacją. Pomocny jest trening relaksacyjny; kiedy jesteśmy fizycznie zrelaksowani – następuje odprężenie psychiczne i odwrotnie, gdy psychicznie się zrelaksujemy – nastąpi odprężenie fizyczne.

Pozdrawiam serdecznie