Czy wysypka na nodze i ręce może być zaraźliwa?

Dzień dobry. Mam 21 lat i od dwóch dni mam wsypkę na lewej ręce i lewej nodze ( dokładnie udo). Nie odczuwam bólu, a swędzi jedynie kiedy zacznę dotykać. Od dwóch dni pije wapno i biorę przeciwhistaminowy lek amertil jednak to nic nie daje dziś rano zaczęłam stosować fenistil (przeciwhistaminowy ) na uczulenia jednak dalej nie ma poprawy. Czy taka wysypka może być zaraźliwa jest to istotne gdyż pracuję z małymi dziećmi.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana wysypka może być wiele przyczyn, w tym infekcyjne i potencjalnie zakaźne. Sugeruję konsultację z lekarzem POZ, który oceni wysypkę, wskaże potencjalną przyczynę oraz odpowie na pytanie czy może Pani kontynuować pracę z dziećmi.