Zapytaj lekarza

1 , 0 1 9 , 6 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy zaburzenia poznawcze mogą być wywołane rozleniwieniem i nie ćwiczeniem mózgu?

Witam Moje pytanie jest następujące: czy zaburzenia poznawcze mogą być wywołane rozleniwieniem i nie ćwiczeniem mózgu? Czy nie ćwiczenie pamięci i koncentracji może doprowadzić nawet do otępienia, zwłaszcza, jeśli temu towarzyszy stres, a nawet depresja?
KOBIETA, 21 LAT 11 miesięcy temu

Dzień dobry. Depresji bardzo często współtowarzyszą problemy z koncentracją, pamięcią, czy funkcjami poznawczymi człowieka. Oznacza to, że człowiek pogrążony w depresji ma problemy z analizą rzeczywistości, a także z prawidłową oceną swoich przeżyć i emocji. To z kolei wpływa na wyciąganie błędnych wniosków, często doprowadzające do pogłębienia stanu depresyjnego. Stąd tak istotna staje się pomoc specjalisty, który wesprze chorego w wyrwaniu się z tego błędnego koła, oraz dotrze do przyczyny zaburzenia depresyjnego. W zaburzeniu depresyjnym ulegają również pogorszeniu możliwości językowe, uczenia się, pamięci czy poprawnego myślenia (wyciągania wniosków). Może ono przybierać formę otępienia, jednak po przebytym leczeniu pacjent powinien wrócić na swój naturalny sposób (tępo i możliwości) poznawcze. Drugą kwestią jest motywacja w trakcie choroby do podejmowania ćwiczeń, jak pani określiła poznawczych. Wydaje się być to bar4dzo trudne i należy pamiętać , że w takiej syt przyczyny nie leżą w lenistwie tylko w chorobie, więc bez leczenia nie poradzimy sobie z problemem . pozdrawiam http://psychoterapia-krakow.net/

umów wizytę 0

Dzień Dobry Pani,

Jak najbardziej tak, dodatkowo odpowiednia suplementacja, odżywianie, regularna aktywność fizyczna, ośmiogodzinny sen, jak również umiejętność radzenia sobie ze stresem i wyzwaniami- są to czynniki mające kluczowe znaczenie w optymalnym funkcjonowaniu poznawczym.

Serdeczności, irena.mielnik.madej@gmail.com

Psycholog, trener w zakresie rozwoju osobowości
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy