Czy zastosowane leczenie jest prawidłowe?

Witam, mam 25 lata i od około pól roku mam problemy z żołądkiem/przełykiem. Na początku roku zauważyłem u siebie uczucie ciała obcego w gardle/przełyku (na wysokości jabłka Adma). Od razu jak tylko znalazłem chwile wolnego udałem się do swojej przychodni, po opisaniu co mi dolega dostałem skierowanie do laryngologa który nic nie znalazł. Ja nie odpuściłem sobie tematu i udałem się ponownie do przychodni tym razem dostałem skierowanie na gastroskopie. O to wstępny wynik badania gastroskopowego: -Rozpoznanie główne: K21.9 Zarzucanie żołądkowo-przełykowe bez zapalenia przełyku. -Rozpoznanie dodatkowe: K29.7 Zapalenie żołądka, nie określone Opis: Przełyk prawidłowy, bez patologii. Linia Z wyraźna, na górnej granicy fałdów żołądkowych. Wpust prawidłowy, domykający się. Żołądek prawidłowy błona śluzowa antrum zapalenie zmieniona, kilka drobnych nadżerek w okolicy odźwiernika . Pobrano wyc. HP.. Ściany dobrze poddają się insuflacji. Odźwiernik drożny. opuszka i część zastępująca dwunastnicy prawidłowe. Błona śluzowa bez patologii. Skopia odwrócona luźny wpust Z tym wynikiem udałem się do przychodni dostałem wtedy receptę na refluks. Nolpaza 20 mg. Oraz informacje że czekamy na wynik pobranych tkanek. Wynik badania: Cztery wycinki błony śluzowej antrum miejscami w stanie przewlekłego ( ), nieaktywnego zapalenia, z ogniskowym rozrostem dołeczkowym. Metaplazja jelitowa ( ), dysplazja (-). Bakterii spiralnych nie uwidoczniono. Ponowne badanie gastroskopowe za ok 9-12 miesięcy. Po wizycie w przychodni dostałem receptę na DEXILANT 30 mg oraz ZIRID 50 mg Teraz moje pytanie czy leki które zostały mi przepisane pasują do wyników które przedstawiłem? Czy powinienem udać się jeszcze do jakiegoś specjalisty, bo nie odczuwam żadnej poprawy swojego stanu, z mojej strony zrezygnowałem z E papierosa którego paliłem na co dzień ale zostałem przy tradycyjnych które ograniczyłem do ok 4-5 na dzień chce zejść nisko i zrezygnować całkowicie. Dodatkowo zrezygnowałem całkowicie z alkoholu. Walczę z brodawką na nodze, która jest mega uciążliwa i nie chce się wynieść z mojego życia (3 lata), wiem że to jest choroba brodawczaka ludzkiego która w skrajnych przypadkach też może być niebezpieczna dla ludzi, i wywoływać inne choroby.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Zastosowane leczenie jest w Pana przypadku prawidłowe. Jeśli nie odczuwa Pan poprawy to radze się udać ponownie do lekarza który zastosował to leczenie.