Czy zaufać osobie, która pokonała uzależnienie?

Witam, poznałam pewnego chłopaka jest 5 lat starszy ode mnie. Jest osobą bardzo wierzącą, ja również. Ostatnio szczerze rozmawialiśmy o naszej przeszłości. Przyznał się że jeszcze kilkanaście lat temu imprezował, pił alkohol codziennie. Dwa lata temu poznał dziewczynę, która pomogła mu wyjść z nałogu, spotkał także księży, którzy mu również pomogli. Od roku całkowicie nie pije alkoholu. Związane jest to również z WZW C. Moje pytanie brzmi czy zaufać jemu że już nie będzie pił czy zrezygnować ze znajomości? Mówił mi że teraz go nie ciągnie do alkoholu. Dziękuję za odpowiedź

Dzień dobry,
Niestety nikt nie udzieli Pani odpowiedzi na to pytanie, gdyż nikt nie jest wstanie przewidzieć, czy chłopak wróci do nałogu. Psycholog nie może brać odpowiedzialności za czyjeś życiowe decyzje i ich konsekwencje. Oczywiście często się zdarza, że ktoś kto wyjdzie z nałogu już do niego nie wraca, ale odwrotny scenariusz jest także bardzo często. Każdy człowiek zasługuje na drugą szansę, ale nikt nie da też Pani 100% pewności że on nigdy Pani nie skrzywdzi. Niestety nie mogę pomóc, ale życzę Pani wszystkiego dobrego oraz mądrych przemyślanych decyzji na drodze ku szczęściu. Związek ten może się udać i stanowić urzeczywistnienie Pani marzeń, ale ta decyzja obciążona ryzykiem jest po Pani stronie.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/