Czy zgaga ma związek z usunięciem pęcherzyka żółciowego?

Cztery lata temu usunięty został u mnie woreczek żółciowy teraz mam zgage i ból w mostku promieniuje na piersi i ból między łopatkami też promieniuje na boki czy usunięty woreczek może być tego przyczyną prosze o odpowiedź.

Lek. Paweł Szadkowski

Pana objawy mogą z dużym prawdopodobieństwem wskazywać na chorobę refluksową przełyku. Konieczne jest jednak wykluczenie kilku potencjalnie groźnych przyczyn bólu w klatce piersiowej i dlatego sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu, który pokieruje dalszą diagnostyką i ewentualnym leczeniem.