Co może oznaczać zgaga, wzdęcia brzucha oraz odbijanie?

Dzień dobry mam 32 lata od ok 2 tygodni mam następujące objawy: zgaga, wzdęcia brzucha, wrażenie napompowanego bruzcha, częste odbijanie, uczucie nacisku od środka na klatkę piersiową, promieniujacy ból łopatek, trudność nabrania pełnego oddechu, uczucie zalegania, guli w gardle. Od wielu lat miewam zgagę ale z reguły mijała po jednym dniu po zastosowaniu leków typu ranigast. Bardzo często miewam również puste odbijanie bez zgagi. Badania z krwi, prześwietlenie płuc i USG jamy brzusznej są wporzadku. Proszę o poradę.

Lek. Paweł Szadkowski

Pana objawy mogą wynikać z choroby refluksowej przełyku. Warto udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu poszerzenia wywiadu i pokierowania dalszą diagnostyką i leczeniem.