Czy zmiana tabletek antykoncepcyjnych sprawia, że nie jestem w pełni chroniona?

Jestem 17-letnią, młodą kobietą. Od 3 miesięcy biorę regularnie 21-dniową pigułkę hormonalną. Ostatnio lekarz przepisał mi inną niż tę, którą dotychczas brałam. Warto jeszcze dodać, że jestem w 5. dniu mojej 7-dniowej przerwy. Czy zmiana tabletki w jakikolwiek sposób obniży skuteczność ochrony? Przez ile dni powinnam używać dodatkowych metod antykoncepcji? Pomocy!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli prawidłowo rozpocznie Pani nowe opakowanie tabetek antykoncepcyjnych (tj. najpóźniej po 7 dniach przerwy), to antykoncepcja powinna być cały czas zachowana.