Czym jest spowodowany brak krwawienia z odstawienia?

Miesiąc temu ostawiłam tabletki i krwawienie wystąpiło prawidłowo w 2. dniu z odstawienia. Postanowiłam po miesiącu przerwy w braniu tabletek rozpocząć dalsze stosowanie. Teraz mam 4. dzień z odstawienia a okresu nie ma. Dodam, że zapomniałam 1 tabletki na początku blistra. Co może powodować brak okresu. Czy mogę liczyć się z tym, że to tylko rozregulowany cykl, a może ciąża? Proszę o poradę!

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W opisanej sytuacji mogło dojść do zmniejszenia skuteczności antykoncepcyjnej z powodu pominięcia pierwszej tabletki z ostatniego opakowania. Jeśli 7 dni przed lub po tym zajściu miał miejsce stosunek płciowy to istnieje prawdopodobieństwo zajścia w ciążę.

Aby podejrzewać podłoże hormonalne braku miesiączku należy na początku wykluczyć możliwość ciąży wykonując test ciążowy. Test ciążowy powinien dać wiarygodny wynik jest zostanie wykonany w terminie spodziewanej miesiączki.

W przypadku wyniku negatywnego jak i pozytywnego proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl