Co oznacza zwrot waga stała?

Witam mam pytanie czy istnieje takie cos jak "waga stała". Chodzi mi o to czy jezeli ktos faktycznie schudl to potem gdy zacznie jesc normalnie wroci do swojej wagi?? Pozdraiwam

Jeżeli odchudzanie nie było prowadzone prawidłowo to powrót do wagi sprzed jest bardzo prawdopodobny, może być nawet wzrost wagi ponad ten poziom jeżeli doszło do znaczącego obniżenia podstawowej przemiany materii. Dlatego odchudzanie jest lepiej przeprowadzać na umiarkowanym deficycie energetycznym przez dłuższy okres czasu niż próbować uzyskać szybkie efekty. Nie istnieje zasadniczo nic takiego jak "waga stała", ale u osób o prawidłowo funkcjonującym metabolizmie często ustala się odpowiednia dla nich waga, która nie zmienia się pomimo tego, że codzienna dieta nie jest identyczna i występują wahania podaży energetycznej. Waga taka jest bardzo indywidualna i zmienia się nawet dla jednej osoby w zależności od stanu fizjologicznego i aktywności fizycznej.

Witam!

W diecie redukcyjnej istotna jest zmiana nawyków żywieniowych, nie tylko na okres stosowania diety redukcyjnej, ale również później. Trzeba zadbać, aby dieta była pełnowartościowa i zbilansowana. Po wskazówki zapraszam na moją stronę diet-coaching.xaa.pl

Pozdrawiam, dietetyk Patrycja Sankowska