Czym może być spowodowany ból pod piersiami u 10 latki?

Wieczorem kiedy moja córka wróciła od koleżanki zaczęła płakać i narzekać na straszny ból pod piersiami, jak i również w okolicach żołądka tak mi się bynajmniej wydaje. Dostała raptownej gorączki powyżej 38 st. pojechałam od razu z nią do szpitala tam lekarz stwierdził, że nie ma pojęcia co to jest. Dali jej czopka i zrobili lewatywę. Myśleli, że może ma zaparcia. Byliśmy w szpitalu ok. 2 godz. trochę jej przeszło i pojechaliśmy do domu. Rano jak wstała ból powrócił. Boli ją w żebrach, pod piersiami. Na nic nie choruje nie ma kataru ani kaszlu. Rano miała żółty język i lekko żółte białka oczne. POMOCY!!!
ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

Czy ból jest obustronny? Jeżeli tak, to rzeczywiście mało charakterystyczny objaw. Jeżeli jednostronny mógłby to być np. początek półpaśca. Warto wykonać podstawowe badania z krwi, sprawdzić czy są podwyższone parametry stanu zapalnego. Ewentualnie wykonać rtg klp. Zwłaszcza jeżeli gorączka będzie się utrzymywać lub dołączą się nowe dolegliwości potrzebna będzie dalsza diagnostyka.

Trudno bez możliwości badania i pogłębienia wywiadu postawić rozpoznanie, dlatego warto zgłosić się jeszcze do lekarza pierwszego kontaktu.

Serdecznie pozdrawiam!