Czym są widoczne zmiany zwyrodnieniowe w postaci obniżenia wysokości krążka międzykręgowego?

Witam, w 2016 zaczely sie bole ledzwiowe i rano sztywnosc kregoslupa.Mialem MRI(na poziomie L5/S1 widoczne zmiany zwyrodnieniowe w postaci obnizenia wysokosci krazka miedzykregowego i jego paracentralnej protruzji lecz bez cech stenozy kanalowej,przewezenia otworow miedzykregowych czy cech ucisku struktur nerwowych; wymiar worka oponowego 10,5mm).Neurolog zlecil fizjo i leki przeciwbolowe ale od listopada zaczely sie bole rwy kulszowej,problemy z oproznianiem pecherza i z erekcja.Co dalej robic?

Witam serdecznie,

Zmiany zobrazowane badaniem MRI sugerują chorobę krążka międzykręgowego oraz zmiany zwyrodnieniowe. Zmiany te mogą dawać dolegliwości bólowe aczkolwiek rozpoznanie jest w gestii lekarza prowadzącego. Dlatego wskazana jest konsultacja z Pana lekarzem prowadzącym celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.