Depresja u 23-letniej kobiety

Co jeśli przestaje czuć jakąkolwiek chęć by z czegoś wychodzić? Coś na zasadzie, że no wszystko mi już jedno... Poczucie, że moja wędrówka bytowa dobiega końca i jedynie w głowie zostaje jedna myśl... że w sumie szkoda, że tak wyszło? Że nikt mnie z tego nie wyciągnął... Że nie miałam takiej osoby, która chciałaby mi podać rękę... Co wtedy?... Czy naprawdę muszę się zaliczać do tego procenta ludzi, która umarła na depresje?

Dzień dobry,

Chyba nie wszystko jedno, skoro Pani tutaj pisze.
I pomimo ogromu żalu/zawiedzenia wobec najbliższych - oni nie są osobami które mają Panią leczyć czy z czegoś wyciągać.
Jeżeli CHCE Pani się wyleczyć to pozostaje Pani skorzystać z pomocy profesjonalistów - lekarza psychiatry i/lub psychoterapeuty, np.: w Poradni Zdrowia Psychicznego.

Witam.Piszę Pani o objawach depresji z którymi nie musi Pani pozostać sama.Proszę uwierzyć że rozmowa z psychoterapeutą ulzy w Pani cierpieniu.Nikt nie powinien pozostawać sam w cierpieniu.Życzę odwagi i wysilku żeby zgłosić sie na kondultacje do psychoterapeuty.Zobaczy Pani że warto.Pozdrawiam

Witam. Wygląda na to, że jest Pani rzeczywiście w złym stanie psychicznym. Opisywane przez Panią myśli i emocje wyglądają jak ciężka depresja. Proszę znaleźć w sobie resztę sił i niezwłocznie skontaktować się z psychiatrą lub psychoterapeutą. Pozdrawiam i trzymam kciuki!