Dieta dla 27-latki a PPM

Witam Jestem kobietą 27 lat 68 kg 163 cm wzrostu. Jestem na diecie typowo redukcyjnej 1200 kcal, opracowanej przez dietetyka jednak czuję się głodna, waga spada mi imponująco bo programowo 1 kg tygodniowo (tak jak było planowane) jednak czy faktycznie tyle schudłam z tłuszczu czy to tylko złudzenie. Ze wzoru na PPM wyszlo mi 1490 kcal czyli ta dieta jest ponizej mojego PPM. Czy ta dieta jest dla mnie zdrowa ? Jakie mogą byc jej konsekwencje. Stosuje ją od 3 miesięcy.

Witam
Myślę, że dobrze byłoby podzielić się wątpliwościami z dietetykiem, który opracował dla Pani ten jadłospis. Można by np. założyć wolniejszy spadek masy ciała ok. 0,5 kg/tydzień, dieta nie byłaby aż tak restrykcyjna, a Pani nie musiałaby być ciągle głodna. Problem może się pojawić po osiągnięciu pożądanej masy ciała jeśli nie będzie Pani wychodzić z diety redukcyjnej stopniowo (optymalnie pod kontrolą dietetyka) - porzucenie diety z dnia na dzień z dużym prawdopodobieństwem doprowadzi do efektu jojo.

Pozdrawiam i zapraszam do kontaktu
Anna Nieradzik, www.naszdietetyk.pl

Witam,
na wstępie warto zaznaczyć, że każde obliczenia ze wzorów należy traktować tylko orientacyjnie. Przydatnym badaniem w określeniu podstawowej przemiany materii będzie na pewno analiza składu i masy ciała na zasadach bioimpedancji elektrycznej. Pozwala ona na poznanie przybliżonych wartości podstawowej przemiany materii, która stanowi bazę do ustalenia kaloryczności diety redukcyjnej. Ze względu na zbyt mało informacji dotyczących Pani osoby nie można jednoznacznie przesądzić o skuteczności stosowanej diety, jednak faktycznie proponowana przez Pani dietetyka terapia żywieniowa wydaje się być zbyt restrykcyjna . Zbilansowana i odpowiednio dobrana dieta nie powinna wywoływać uczucia głodu. Ma to na celu ograniczenie występowania sytuacji, kiedy mogłaby się pojawić chęć na różnego rodzaju przekąski. Dodatkowo dłuższe stosowanie tak restrykcyjnych programów żywieniowych hamuje metabolizm i jest częstą przyczyną efektu yoyo. Zachęcamy do konsultacji z dietetykiem, który ma doświadczenie kliniczne. Pozwoli to na wyeliminowanie takich sytuacji, jak zaistniała powyżej.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444