Dlaczego ciągle męczę się z obecnością świeżej krwi w kale?

Witam. Mam 22 lata i ciągle męczę się z obecnością świeżej krwi w kale, po każdym wypróżnieniu, przewlekłym bólem brzucha, oddawaniem stolca raz na kilka dni. Miałam robioną kolonoskopię lecz udało się ją zrobić tylko do esicy( w badaniu nic nie wyszło), badania krwi są w normie. Obecnie biorę biorę Tribux orax Meteospasmyl. Czy może mieć to związek z przebytym zakażeniem Helicobacter pylori? Co może być przyczyną? Gdzie szukać pomocy?

Lek. Wojciech Zygmunt

Ze względu na rzadkie oddawanie przez panią stolca podejrzewałbym przyczynę wynikającą z przewlekłego zaparcia. Np. uchyłkowatość jelita grubego. Dotyczy ona w szczególności lewej strony brzucha. Nie wykluczone są oczywiście inne patologie - warto byłoby spróbować wykonać kolonoskopię jeszcze raz oraz dokładnie badanie "per rectum" i okolic odbytu, by stwierdzić ewentualne patologie tej okolicy. Występowanie świeżej krwi w kale raczej nie ma związku z zakażeniem bakterią H.pylori. Pozdrawiam.