Dlaczego mam tak silne wypadanie włosów?

Witam. Mam 18 lat i od kilku dni zmagam się z takim problemem. Zaczęły mi wypadać włosy w większej ilości niż zwykle, nawet powiedziałabym, że włosy nie wypadały mi prawie wcale. Do tego po każdym posiłku boli mnie brzuch, jest to bardziej taki dyskomfort i nudności, przestaje bolec gdy siedzę lub leżę, mam tez lekkie bóle głowy i od dwóch dni silne zawroty, dosłownie po każdym wstaniu z pozycji leżącej. Nigdy nie miałam takich problemów, wiec zaczynam się martwić, być może to nic takiego

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Dziękuję, że postanowiła Pani do nas napisać. Niestety, nie jesteśmy w stanie ocenić Pani stanu zdrowia przez Internet, tylko na podstawie opisu. Objawy, które Pani wymienia są niespecyficzne i mogą wynikać z wielu różnych przyczyn. Jeśli dolegliwości trwają od niedawna (od kilku dni), to ich przyczyną może być po prostu rozwijająca się infekcja lub zatrucie pokarmowe, a nawet silny stres.

Aby wykluczyć poważniejsze problemy, niezbędna jest dokładniejsza diagnostyka. Przede wszystkim należałoby jak najszybciej udać się na konsultację do lekarza rodzinnego i wykonać komplet badań podstawowych wraz z OB, CRP, TSH, oznaczeniem poziomu żelaza. Na podstawie wyników tych badań lekarz ustali dalsze postępowanie – np. wykonanie USG brzucha, konsultację gastrologiczną czy neurologiczną.

W międzyczasie proszę odpoczywać, przyjmować dużo płynów i obserwować siebie. W miarę możliwości proszę mierzyć ciśnienie krwi i puls. Mimo złego samopoczucia proszę się nie zamartwiać – najprawdopodobniej przechodzi Pani po prostu infekcję, której objawami są dolegliwości gastryczne i osłabienie (stąd zawroty głowy), jednak w celu rozwiania wątpliwości powinna Pani jak najszybciej skonsultować się z lekarzem.

W temacie wypadania włosów zachęcam Panią do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/wypadanie-wlosow-przyczyny-i-sposoby.

Pozdrawiam Panią serdecznie i życzę dużo zdrowia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.