Dlaczego mam taką depresję po rozstaniu?

Witam byłam w związku 7 miesięcyrozstalismy się w dość nie przyjemniej atmosferze.Nie dawał mi spokoju dreczyl mnie psychicznie.Zaczęłam nie mieć chęci do życia mało śpię, a jak już usne to mam koszmary najczęściej z nim związane nic mi się nie chce zamknelam się we własnym pokoju nawet nie mam ochoty z niego wychodzić.Odebrał mi wszystkie chęci do życia.Nie wiem co mam robić jak tylko widzę że mam wiadomość od niego to od razu trzesą mi się ręce i robi mi się nie dobrze wyciągam włosy garściami

Dzień dobry. Pani opis sytuacji wskazuje na kilka elementów: stres, rozstanie i chyba także relacja przemocowa. Każdy z tych elementów z osobna mógł wpłynąć na pogorszenie Pani kondycji psychicznej, a co dopiero - gdy miały miejsce w podobnym, krótkim czasie. Proszę zadbać o powrót do równowagi korzystając z doraźnego wsparcia specjalisty. Jest wiele sposobów, które poprawią Pani nastrój i umiejętności poradzenia sobie z sytuacją. Poza wsparciem bliskim osób, czasem najefektywniejsze jest wsparcie psychologa. Pozdrawiam.

Witam Panią
Doznane w związku upokarzające, traumatyczne doświadczenia
sprawiły, że zachwiane zostało Pani poczucie bezpieczeństwa,
utraciła Pani poczucie własnej wartości, odczuwa Pani smutek
i przygnębienie, a także utraciła Pani radość życia – inaczej mówiąc,
zawalił się cały Pani świat.
Te negatywne doświadczenia mają destrukcyjny wpływ
na obecne Pani funkcjonowanie.
Niestety, nie zdoła też Pani cofnąć czasu ani zmienić przeszłości,
ale może Pani zacząć tworzyć lepszą przyszłość.
Najpierw jednak konieczne jest „rozprawienie się”
ze zmorami przeszłości.
Dlatego zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać równowagę wewnętrzną,
wzmocnić poczucie własnej wartości oraz odbudować zaufanie
do świata i do ludzi, dzięki czemu odzyska Pani radość życia,
odnajdzie Pani sens własnego istnienia i będzie Pani mogła
rozpocząć nowy etap w życiu.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl