Dlaczego mam taki ból w pochwie?

Witam, Niedawno rozpoczęłam współżycie seksualne i przy pierwszym zbliżeniu z partnerem czułam ogromny ból w pochwie. Przy następnym towarzyszyło ogromne pieczenie, które odczuwałam bardzo długo po stosunku. Dodatkowo przy oddawaniu moczu oraz siadaniu również piecze mnie pochwa. Towarzyszy przy tym lekkie krwawienie i nieprzyjemny zapach. Co mi dolega?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niewielkie dolegliwości bólowe towarzyszące pierwszym zbliżeniom intymnym są zupełnie naturalne i powinny ustąpić z czasem. Jednak gdy pojawia się pieczenie czy swędzenie pochwy, upławy bądź dolegliwości towarzyszące oddawaniu moczu, to zdecydowanie jest to objaw wskazujący na schorzenie w obrębie dróg rodnych. Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/infekcje-narzadow-plciowych.

Fizjologiczna wydzielina z pochwy powinna być bezbarwna i mieć neutralny zapach – jeżeli jest on nieprzyjemny, to zdecydowanie wskazuje to na stan zapalny. Infekcje dróg moczowych, gdyż taka z pewnością stała się Pani udziałem, często mają podłoże bakteryjne i sprzyjają im stosunki płciowe, zwłaszcza brak odpowiedniej higieny lub infekcja u partnera seksualnego. Proszę zapoznać się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/zakazenia-ukladu-moczowego.

Ponieważ krwista wydzielina może wskazywać na szereg schorzeń, nie tylko bakteryjnych, to sugerowałabym udać się do ginekologa, Tylko badanie jest w stanie potwierdzić te hipotezy, a na jego podstawie lekarz będzie w stanie dobrać odpowiednie leczenie.

Proszę zapoznać się także z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/bakteryjne-zapalenie-pochwy-przyczyny-objawy-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.