Dlaczego mam to narastające zmęczenie?

Witam, mam problem od dłuższego czasu czuje się bardzo zmęczona. Łapie zadyszkę nawet wchodząc po schodach. Wcześniej bez problemu potrafiłam przebiec 10 km, teraz max 2 km, do tego po kilku metrach mam takie duszności, że ciężko jest biec dalej. Cały czas czuje senność. Mam prace fizyczną, ale na ten moment nie mogę do niej wrócić, dlatego, że nawet drobne czynności w domu takie jak odkurzanie czasem są dla mnie ciężkie. Lekarz zbadał mi tarczyce, powiedział, że jest Ok. Morfologia i mocz także. Powiedział że na ten moment kończyny diagnostykę☹️4 tygodnie temu znaleziono u mnie torbiel na jajniku 7 na 6 cm do operacji, jednak po 2 tygodniach znikną. Jedną noc byłam w Szpitalu, bardzo bolał mnie brzuch, jednak powiedziano mi, że to nie problem ginekologiczny. 3 miesiące nie miałam też okresu, następnie lekarz wywołał mi lekami. Miałam USG brzucha, które było w porządku. 2 dni z rzędu z rana też chciało mi się wymiotować i plułam krwią, momentami bardzo też bolała mnie głowa. Na ten moment mam tylko okropne zmęczenie, senność i duszności przy nawet małym wysiłku. Jeśli coś wypije ciagle chodzę do łazienki, od jakich 3 miesięcy często krwawią mi zęby i robią się afty, wcześniej nigdy tego nie miałam. Nie wiem co mam zrobić, mój lekarz kazał mi brać witaminę d3, jednak przez zmęczenie mam duże trudności z funkcjonowaniem.

Dobry wieczór.

Najczęstsze przyczyny narastającego zmęczenia to choroby serca, choroby układu oddechowego. Szybkie i łatwe męczenie się może być także wynikiem depresji czy zespołu przewlekłego zmęczenia.

Wskazana konsultacja kardiologiczna diagnostyczna w tym holter EKG, ECHO serca oraz badanie krwi pakiet kardiologiczny.

Wskazana również konsultacja specjalisty pulmonologa który oceni w diagnostyce obrazowej i siprometri czy opisane objawy są przyczyną opisanych objawów płuc.

Wskazana konsultacja gastrologa ze wszystkimi badaniami ze szpitala aby również ocenił plucie krwią czy nie ma to związek z przewodem pokarmowym.

Nic nie stoi na przeszkodzie udać się do dobrego psychologa gdyby konsultacje nic nie wykazały psycholog oceni czy zmęczenie nie są podłożem depresji.

Pozdrawiam