Dlaczego mam WZW b s koro bylem szczepiony?

Witam. Dzis rozpoznano u mnie przewlekleWZW bz wirusa Delta.Bylem szczepiony ENGERIX w 6rż.Teraz mam 26 l.i Ag HBs dodatni,antyHBs pn2,5,anty HBc dodatni, anty HBe dodatni ALTwn, HBe antygen ujemny,TSh wn,morfologi krwi wn.Zlec lek.antyHCV, USG ,GGTP ,ALT,foreza bb osocza,b calkowite,HBV DNA ilość, b moczu,diagnostka i kwafifikacja do leczenia przeciwwirusowego.Czy ta choroba jest wyleczalna?Na czym polega leczenie przeciwwirusowe i kiedy nastapi?Dlaczego mam WZW b ,skoro bylem szczepiony ?Adam

Panie Adamie, do zakażenia mogło dojść przed 6 rz, Wówczas szczepienie jest bezcelowe. Kilka procent osób szczepionych nie odpowiada wytworzeniem przeciwciał ochronnych , czyli pomimo szczepienia dalej jest się narażonym na zakażenie HBV.