Dlaczego moja waga wolno spada?

Mam 22 lata i postanowiłam zacząć się odchudzać bo moja waga jest blisko nadwagi. W ciągu 3 tygodni trzymania diety 1500kcal i intensywnych ćwiczeń 4 razy w tygodniu spadło mi zaledwie 2 kg z czego 1 kg nie z tego ni z owego nagle powrócił w ciągu jednego dnia. Nie wiem już co robić. Aktualnie 62kg/162cm 17tys kroków na dzień i treningi jak pisałam powyżej 4 razy w tygodniu (cardio i interwały)
KOBIETA, 22 LAT 6 miesięcy temu

Dzień dobry

Powodów niskich spadków wagi może być wiele, ale u Pani wcale nie są takie niskie :)

Zdrowe i bezpieczne odchudzanie to jest około 1kg tygodniowo. Proszę tez pamiętać, że szybciej nie zawsze znaczy lepiej. Jeżeli odchudzamy się zbyt rygorystycznie to może nastąpić efekt jo-jo oraz może to mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie.

Proszę też zwrócić uwagę na to, iż Pani ćwiczy, więc w jakimś stopniu buduje też Pani swoje mięśnie a one ważą więcej niż tkanka tłuszczowa. Dlatego też warto się nie tylko ważyć ale i mierzyć.

Zastanawiam się także czy oby na pewno Pani dieta jest dobrana właściwie. Układał ją dietetyk?

Czy jest na odpowiednim poziomie kaloryczności? Czy jest zdrowa i pełnowartościowa?

Proszę się nad tym zastanowić a w razie pytań zachęcam do kontaktu: joanna.wasiluk@o2.pl