Dlaczego muszę w nocy oddawać mocz?

Witam. Mam 27 lat i od jakiegoś czasu chce mi się sikać w nocy, budze się z bolącym pęcherzem. Nigdy tak nie miałam. Pije po południu bardzo mało, ostatnia herbatę pije do kolacji o 18 - jakieś 200 ml. Idę spać i w nocy albo rano budzi mnie ból. Czy to jest normalne? W dzień się zdarzy ze chce mi się sikać i wysikam tylko trochę.. Martwi mnie to. Jeśli to coś poważnego to jakie badania powinnam zrobić?
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry,

w pytaniu pisze Pani, że od jakiegoś czasu pojawiły się częste mikcje. Objawy nasilają się szczególnie w nocy. Dodatkowo występuje ból pęcherza moczowego. Po południu spożywa Pani niewiele płynów. W tej sytuacji należy wykonać badanie ogólne moczu, posiew oraz parametry nerkowe (szczególnie eGFR). Ponadto konieczna będzie morfologia krwi z rozmazem, OB oraz CRP. Z tymi wynikami badań trzeba jak najszybciej udać się do lekarza, aby na podstawie wyników badań laboratoryjnych stwierdził, jaka jest przyczyna Pani problemów. Jeśli będzie to konieczne, to może zostać Pani skierowana do lekarza urologa. Nie jest wykluczone, że konieczne będzie USG pęcherza moczowego oraz nerek. Przyczyn może być wiele. Zarówno zaburzenia czynnościowe, jak i anatomiczne. Dlatego też nie trzeba zwlekać z wizytą u lekarza pierwszego kontaktu. Serdecznie pozdrawiamy i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/objawem-jakich-chorob-jest-czestomocz

https://portal.abczdrowie.pl/czeste-oddawanie-moczu

https://portal.abczdrowie.pl/zaburzenia-mikcji

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty