Dlaczego nie czuję się dobrze sama ze sobą?

Od pewnego czasu mam problem z tym, że nie czuję się dobrze we własnej rodzinie. Moja mama obwinia mnie za taki stan rzeczy. Nie mówię, że nie ma tutaj jakiegoś błędu bądź kilku ale jednak to ja czuję się jak czarna owca w tym wszystkim. Zdarzały się sytuację jak mówiłam coś rodzinie a oni uważali to za idotyzm co wg mnie nie było. No i moja własna mama i siostra cały czas myślą, że to one są lepsze. A jeśli chodzi o ubiór to nie dają mi spokoju tylko próbują na siłę zmienić. Co mogę zrobić?

Jeśli podjęcie przez Panią terapii psychologicznej nie jest możliwe, z jakiegoś powodu, w chwili obecnej polecam rozważenie warsztatów rozwojowych np. z obszaru asertywności. W Warszawie można znaleźć szeroką ofertę z tego zakresu.

Witam Panią
Myślę, że źródłem Pani frustracji, dyskomfortu
oraz tego, że czuje się Pani jak „czarna owca”,
są przykre doświadczenia z przeszłości
i ciągła krytyka ze strony Pani najbliższych.
Rodzina, która dla wielu ludzi jest oazą spokoju
i gwarancją bezpieczeństwa zamiast wsparcia
dostarcza Pani wiele bolesnych przeżyć, co znacznie
zaburzyło Pani poczucie bezpieczeństwa i obniżyło
Pani poczucie własnej wartości .
Stąd to poczucie zagubienia i fakt, że na portalu napisała Pani :
„nie czuję się dobrze we własnej rodzinie” a także „nie czuję się
dobrze sama ze sobą”.
Dlatego zachęcam Panią do terapii psychologicznej,
która pozwoli Pani spojrzeć na siebie, na swoich bliskich
i innych ludzi z odpowiedniej perspektywy, a także wzmocnić
poczucie własnej wartości i odzyskać równowagę
wewnętrzną, co następnie pozwoli Pani utrzymywać
właściwe relacje z rodziną a także nawiązywać
satysfakcjonujące relacje z innymi ludźmi.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam.
Jak rozumiem nie czuje się Pani dobrze w swojej rodzinie, czuje się " nie słyszana" i nie rozumiana przez mamę i siostrę, pisze ,że jest tam czarną owcą, którą się gorzej traktuje.
Niestety, trudno jest Pani pomóc drogą internetową i przy tak małej ilości danych.
Myślę, że warto aby przyjrzała się Pani relacjom, jakie panują w Pani rodzinie, temu jak Pani się z tym czuje znacznie uważniej z pomocą psychoterapeuty.
Pomoże on Pani w zrozumieniu problemu i jeśli tylko Pani zechce, we wprowadzeniu pozytywnych zmian w swoim życiu.
W Warszawie może Pani skorzystać z pomocy np. stowarzyszenia Aslan bezpłatnie, lub poszukać psychoterapeuty pracującego w prywatnym gabinecie.

Pozdrawiam i życzę dobrych zmian.
Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta
www.pomocpsychologa.pl
www.facebook.com/Agnieszka.Dymska