Dlaczego nie mam już okresu, jak go przywrócić?

Mam 13 lat i podczas ostatnich 7 miesięcy schudłam 10 kg. Byłam zadowolona, bo miałam wcześniej dość sporą nadwagę. Nie wiem, co się stało, bo w czerwcu miałam ostatnią miesiączkę, bardzo krótką i mało obfitą. Od tego czasu nie miałam już jej żadnych oznak. Czy coś mi jest?

Witam,

polecam Ci wizytę u lekarza (ginekologa). Trzeba ustalić przyczynę zaniku miesiączki. Zdarza się, że młode dziewczęta miesiączkują nieregularnie, niemniej każdą zmianę warto „zdiagnozować”. Duże jest prawdopodobieństwo, iż do zmiany w regularności cyklu doprowadziła restrykcyjna dieta odchudzająca. Nie podałaś szczegółów odnośnie do obecnej masy ciała i wzrostu, stąd nie wiem, czy Twoja masa ciała jest w tej chwili prawidłowa, czy też masz jej niedobór.

Pozdrawiam Cię ciepło

PS Jak najszybciej porozmawiaj z rodzicami o swoim problemie.