Dlaczego nie mam ochoty nic jeść?

Witam mam 23 lata i 174cm oraz ważne tylko 52 kg powiem tylko że od zawsze miałam problem żeby przytyć, jednak się udało w ciąży , przytulam 25 kg ale niwsty w ciągu 3 miesięcy wróciłam do wagi 53 kg . Teraz mam problem żeby przytyć rano kiedy wstaje nie mam na nic ochoty żeby zjeść , mieszkam w Anglii byłam u lekarza ale powiedział mi że dobrze wyglądam więc nie mam się czym martwić, jednak dla mnie ta waga nie odpowiada poniewaz wyglądam gorzej niż manekin . Proszę o jakieś rady jak pobudzić apetyt żebym zaczęła jeść:(

Szanowna Pani,

Jeżeli dobrze zrozumiałam Pani opis sytuacji, to niska waga jest dla Pani charakterystyczna i naturalna - chociaż wygląd będący jej rezultatem nie jest dla Pani satysfakcjonujący?
W takim wypadku trudno mówić o zaburzeniach odżywiania, raczej o takim typie budowy. Oczywiście, możliwe jest wprowadzanie technik czy środków pobudzających apetyt (znajdzie je Pani w aptekach), jednak pierwszym krokiem, który zalecam jest ponowna konsultacja z lekarzem i wykonanie wszystkich niezbędnych badań, celem określenia czy przy stosowaniu obecnej diety pozostaje Pani zdrowa (np. czy nie ma Pani anemii). Lekarz będzie w stanie doradzić Pani także preparaty, które można brać na pobudzanie apetytu. Jednym ze środków, które można stosować są np. nutridrinki dostępne w aptekach. Są one stosowane w przypadku niedożywienia organizmu, bogate są w kalorie i substancje odżywcze. Przed stosowaniem ich należy jednak skonsultować się z lekarzem.
Warto byłoby także skonsultować się z dietetykiem, który oceni Pani dotychczasowy sposób jedzenia pod względem kalorycznym i sprawdzi, czy możliwe jest zwiększenie kaloryczności jadłospisu oraz doradzi najlepszy dla zdrowia sposób urozmaicania pokarmów.