Dlaczego pojawiło się u mnie takie plamienie?

Witam. Jakiś czas temu z rana na bieliźnie zobaczyłam różową wydzielinę, która do końca dnia nie pojawiła się. Po kilku dniach znów miałam plamienie ciemnobrązową wydzieliną z czarnymi skrzepami które ustało. Odbylam stosunek i od wczoraj wydzielina przerodziła się w delikatne czerwone plamienie. Dodatkowo doszło swędzenie i pieczenie pochwy które trwało jeden dzień (od stosunku do rana) Od 5 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne o nazwie Limetic, od miesiaca desette mono ( wykupiłam zamiennik) ponieważ karmię. Nadmienię że 2 lata temu miałam potwierdzony wynik wirusa hpv inny niż typ bodajże 16 i 18 (te najgorsze) pomogło stosowanie Colpofixu i wyniki cytologii były dobre. Od wczoraj zauważyłam piekące zmiany w okolicach pochwy. Takie czerwone plamy z krosteczkami. Czy to może być nawrót choroby? Czy to może być chlamydia? Dziękuje za odpowiedz. Wole się rozeznać w internecie najpierw, niż pójść do ginekologa i dowiedzieć się, że dostałam miesiączki i zmiany w okolicach intymnych to otarcia (chociaż sadze że nimi nie są. Nie są także z golenia na pewno ani to żadna alergia bo od lat używam tych samych produktów) Partner od lat ten sam.
KOBIETA, 22 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

dolegliwości, które Pani wymieniła z pewnością wymagają diagnostyki. Mogą one świadczyć zarówno o nawrocie choroby, jak i wielu innych nieprawidłowościach, w tych także o chorobach wenerycznych. Konieczna jest wizyta u ginekologa.

My, z poziomu portalu, nie widzimy tych zmian ani nie jesteśmy w stanie ocenić, jaka może być przyczyną plamień. Zmiany w okolicach płciowych jak najbardziej mogą oznaczać zakażenie HPV. W takiej sytuacji konieczne będzie wdrożenie leczenia. Proszę więc nie zwlekać z wizytą u lekarza.

Poniżej umieszczamy podobne pytania wraz z odpowiedziami ekspertów:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/w-jaki-sposob-pozbyc-sie-wirusa-brodawczaka-hpv,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/badania-na-hpv-a-zmiany-na-sromie,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-zmiany-w-obrebie-warg-sromowych-musza-swiadczyc-o-hpv.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.