Dlaczego pomimo utrzymywania wagi nadal tyję?

Od ponad roku odchudzam się, -18 kg: ćwiczę, mam swoją dietę. Mam 173 cm i obecnie ważę 58 kg (ważyłam 53) Od maja nie mam okresu (lekkie plamienie). Od tego czasu przytyłam 5 kg. Z rana czuje kłucie w podbrzuszu, mam mocno wzdęty brzuch na dole, bolą mnie plecy, żołądek. Jak rano widzę, że mam wzdęty brzuch wage mam 2 kg do przodu. Potem to się w miarę „normuje”. Zdarza się, że gdy mam wzdęty brzuch to rano ważę więcej (sporo) niż wieczorem. Dalej mam dietę, a tyję. Dlaczego? Proszę o odpowiedź

Witam
Należałoby zrobić szczegółowe badania krwi. Prawdopodobnie ma Pani jakieś niedobory skł. mineralnych. Dobrze byłoby sprawdzić Pani skład ciała analizatorem- nie wiemy jaki ma Pani poziom tkanki tłuszczowej, czy zbiera się Pani woda w organizmie? Z takimi szczegółowymi badaniami można ocenić co zrobić dalej.

Pozdrawiam
Magdalena Maciejewska
dietetyk Bydgoszcz
http://www.maciejewska.eu