Dlaczego tak szybko przytyłam?

Czy jest mozliwe że przytyłam 25 kg w 3 miesiace? Mam 21 lat 165 cm wzrostu i 95 kg. Nie mogę w to uwierzyć bo to stało się w tak krótkim czasie. Leczę się na zaburzenia lękowe , wciąż lekarz modyfikuje mi lekarstwa bo mam wiele skutków ubocznych. Ale ta waga? Jestem załamana, jakby mało było wszystkich zmartwień. Co robić? Wcześniej miałam 3 krotne próby odchudzania, efekt jojo za każdym razem , przyznaje nie przestrzegalam zaleceń, miałam wiele problemów i pocieszałam się słodyczami ale nie w ostatnich miesiącach a tu taki wynik. Co robić?

Witam! Zbyt mało informacji, np. jakimi lekami i w jakich dawkach jest Pani leczona. Do objawów niepożądanych większości leków p/lękowych i p/depresyjnych należy zagrożenie wzrostem masy ciała i dlatego, szczególnie u młodych kobiet, należy dobierać kurację tak, aby wyeliminować to zagrożenie. Niepokój i stany lękowe często są niwelowane tzw. "podjadaniem", szczególnie po słodyczach mamy wrażenie poprawy. Dla zachowania zdrowej sylwetki najlepszy jest ruch i wysiłek fizyczny. Przy leczeniu problemów emocjonalnych należy trzymać się zasad, nie można sobie pozwalać na ustępstwa i chwilowe słabości. Powiększyć masę ciała jest łatwo - w drugą stronę jest "pod górę". Powodzenia i więcej stanowczości W. Łuczkowski.