Mężczyzna , 20 lat Witam, chciałbym się poradzić, otóż tak będąc w zatłoczonych miejscach takich jak w Tesco przy kasie, McDonald, często robi mi się dość słabo, niecały rok temu jak miałem egzaminy zawodowe stało się podobnie, nagle robi mi się słabo, ciężej się oddycha, mam wrażenie że muszę się po prostu położyć.. Jestem alergikiem, byłem odczulany 5 lat, problem zaczął się około 3 lat temu. Zastanawia mnie czy po prostu moj organizm płata mi figle czy w czymś może być poważny problem?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Mgr Bożena Waluś 78
Mgr Bożena Waluś Psycholog, Gliwice 78 poziom zaufania
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam,

zalecana jest szczegółowa diagnostyka w Poradni Zdrowia Psychicznego i ukierunkowane leczenie, Prezentuje Pan objawy zaburzenia lękowego - agorafobii, zalecana jest psychoterapia poznawczo - behawioralna jako metoda leczenia.

Pozdrawiam serdecznie

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Fobie społeczne – Fobia społeczna należy do grupy zaburzeń nerwicowych i jest trzecim pod względem częstości występowania (po depresji i uzależnieniu od alkoholu) zaburzeniem psychicznym w populacji ogólnej.
  • Lęk – Lęk to stan psychiczny, w którym rodzi się poczucie zagrożenia spowodowane przez czynniki zewnętrzne lub wewnętrzne. Jeśli poczucie zagrożenia wpływa negatywnie na nastrój przez dłuższy czas, to możemy mówić o depresji lękowej.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: