Długie cykle, brak miesiączki a ryzyko ciąży

Witam. Uprawialiśmy z dziewczyną seks. Stosunek odbył się 21 września. Moja dziewczyna miała ostatnią miesiączkę 18 sierpnia. Cykle ma dość długie zazwyczaj około 35 dni. Jednak ostatnio nie miała miesiączki ponad 1,5 miesiąca. Czy 21 września mogła mieć dni płodne? Kiedy można zrobić ewentualny test? Kochaliśmy się z zabezpieczeniem (prezerwatywa), ale mamy pewne obawy. Byłbym bardzo wdzięczny za rozjaśnienie tematu. Pozdrawiam.
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
W przypadku nieregularnych cykli bardzo ciężko jest określić kiedy są dni płodne. Nie można zatem w Państwa przypadku powiedzieć jaka faza cyklu była 21 września.
Prezerwatywa nie daje 100% skuteczności więc proponuje zrobić test ciążowy po 14 dniach od stosunku.Pozdrawiam