Dno treść śluzowa, śluzówka dna i trzonu zanikowa

witam co oznacza wynik badania gasrtoskopii:dno teść śluzowa,śluzowka dna i trzonu zanikowa

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Dno teść śluzowa - oznacza obecność treści śluzowej w okolicy dna żołądka. Zanikowa śluzówka oznacza przewlekły proces zapalny, który powoduje zanik błony śluzowej. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą gastroenterologiem.

Witam. Zanik błony śluzowej żołądka pojawia się w wyniku toczącego się w jego obrębie przewlekłego stanu zapalnego. Wynik badania powinien zinterpretować lekarz który będzie miał możliwość korelacji go z bezpośrednim badaniem klinicznym pacjenta.