Drętwienie rąk podczas snu, zawroty głowy, ucisk z tyłu głowy i drętwienie głowy

Witam serdecznie Mam 25 lat i od roku leczę się na nadciśnienie. Od jakiegoś czasu męczą mnie objawy takie jak drętwienie rąk podczas spania co powoduje, że jestem niewyspany, bo co jakiś czas się budzę, zawroty głowy, delikatny ucisk z tyłu głowy w dolnej części czaszki, drętwienie głowy i czasem twarzy, lewa ręka czasem wydaje mi się obca, jakby nie była moja. Strasznie to denerwujące i boję się, że może to być coś poważnego. Proszę o pomoc.

Należy zgłosić się na konsultację neurologiczną.
Aby postawić właściwe rozpoznanie niezbędna jest znajomość charakteru dolegliwości, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych. W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog.

Jeżeli nadciśnienie występuje w tak młodym wieku należy zdiagnozować jego przyczynę.