Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 1 9 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ucisk w głowie i drętwienie rąk a zmiany zwyrodnieniowe

Kiedy siedze lub leze od razu mam ucisk w glowie ktory zaczyna sie od szyi rownoczesnie potrafia zdretwiec mi rece i czuje ze sa slabsze. W nocy nie moge spac poniewaz podczas lezenia czuje ucisk w glowie i w szyi ktory przy zmienianiu pozycji promieniuje az do ledzwi...mam stwierdzone zmiany zwyrodnieniowe w kregoslupie ledzwiowym i szyjnym ale czy takie objawy moga byc od tego ?
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Udar - kiedy wezwać karetkę?

P { margin-bottom: 0.21cm; } Jednostronna bezwładność, drętwienie kończyn, niewyraźne mówienie i problemy ze zrozumieniem mowy, ostry ból głowy ? to objawy udaru mózgu. Istnieje kilka objawów poprzedzających udar, będącymi sygnałami ostrzegawczymi.

W celu postawienia diagnozy i ustalenia dalszego postępowania i niezbędny jest wywiad i badanie przedmiotowe, które w tym wypadku powinien przeprowadzić neurolog albo ortopeda. Aby postawić właściwe rozpoznanie dotyczące bólów i ucisku głowy niezbędna jest znajomość charakteru dolegliwości, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych. Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa mogą powodować min. dolegliwości bólowe głowy, kręgosłupa, kończyn. Poza bólami mogą też powodować wiele innych dolegliwości i objawów. W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy