Drętwienie tyłu głowy przy leczeniu nerwicy lękowej

Witam. Mam 36 lat i na nerwice lekowa leczylam sie prawie 8 lat. Przez prawie 5 lat przyjmowalam rexetin. Od miesiaca nie biore zadnych lekow lecz dopiero od 2 tygodni czuje sie zle. Moim najwiekszym problemem jest chwilowe silne pulsowanie w uszach i dretwienie tylu glowy, wydaje mi sie ze to skoki cisnienia ale nie jestem pewna, lecz nie moge tego potwierdzic poniewaz mieszkam za granica. Prosze o odpowiedz. Dziekuje.

Witam,

Trudności, o których Pani pisze są najprawdopodobniej spowodowane zakończeniem leczenia. Zastanawiam się, czy w trakcie leczenia korzystała Pani ze wsparcia psychoterapeutycznego. Jeśli nie zachęcam do niego nawet za granicą. Tam też może Pani znaleźć polskich terapeutów. Może się Pani kontaktować z ośrodkami terapeutycznymi w Polsce, gdzie uzyska Pani potrzebne informacje.

Pozdrawiam
Ewa Czernik

Tak to może być efekt zarówno odstawienia leków, jak i lęku związanego z samym odstawieniem. Przyjmowała Pani leki przez wiele lat i prawdopodobnie (mniej lub bardziej świadomie) może się Pani obawiać, jak poradzi sobie Pani bez nich. Czy odstawiała Pani leki pod kontrolą lekarza?
W przypadku leczenia zaburzeń nerwicowych warto też być świadomym, że sama farmakoterapia nie wystarczy. Aby zagwarantować trwałą i stabilną poprawę, potrzebna jest także psychoterapia.