Duszności, ból kręgosłupa promieniujący do klatki piersiowej, nudności i lęk o zdrowie a nerwica

Witam! Od ponas miesiąca mam bardzo trudna sytuacje... zaczeło sie od duszności i panicznego leku zaraz potem... zrobiłam sobie rtg klatki, badanie krwi i ekg, wszystko wyszlo bardzo dobrze,mimo to nadal mam dziwne dolegliwosci, dusznosci, bol kregoslupa promieniujacy do klatki, "bole serca", bole glowy, nudnosci i tak dzien w dzien. Ciagle o tym mysle, zaboli mnie w klatce to juz mysle ze to zawal, itp. Po prostu boje sie smierci... czy to nerwica?? Czy moze zrobic dokladniejsze badania??

Witam,
Ze słów, które Pani pisze wnioskuję, że bardzo przejmuje się Pani objawami, które jakby namnażały się, jest ich bardzo wiele. Wydaje się, że Pani myślenie w kierunku wystąpienia u Pani zaburzeń o charakterze psychicznym jest słuszne. Z wymienionych przez Panią badań wnioskuję, że kontaktuje się Pani z lekarzem. Dobrze, że Pani zrobiła te badania, ponieważ dobre wyniki uspokajają. Wskazane, by było skorzystanie z pomocy psychoterapeuty lub psychologa, który pomoże uporać się z tymi objawami.
Pozdrawiam
Ewa Czernik

Jeśli wykluczyła Pani somatykę (czyli zrobiła badania, które nie potwierdziły zaburzeń kardiologicznych i innych) najprawdopodobniej jest to nerwica, z która najlepiej poradzić sobie psychoterapia. Zanim objawy się nasila i w znaczący sposób ogranicza Pani funkcjonowanie.