Duszności i ból w klatce piersiowej u 27-latki

Witam. Od zeszłego roku odczuwam duszność w klatce piersiowej i gardle. Od sierpnia zaczęło się to nasilac. Dzisiaj miałam zrobiona spirometrie i pulsometrie które wyszły w porządku. W rodzinie dziadek brat i kuzynka chorują na astmę oskrzelowa. Za dziecka miałam alergie na pyłki,trawy. Za 2 tyg mam mieć rtg klatki piersiowej i testy skórne.Podejrzewam też nerwice lękowa. Jak wytrzymać te 2 tygodnie do kolejnych badań z silnym uczuciem ucisku w klatce i gardle?. Nie mam kaszlu ani świszczacego oddechu. Nie palę na nic się mj3 lecze. Kobieta 26lat

Witam! Przy prawidłowych wynikach badań pracownianych zawsze należy brać pod uwagę podłoże emocjonalne. Objawy nerwicowe mogą do złudzenia imitować oznaki każdej choroby somatycznej. Wówczas leczenie musi być skierowane na nerwicę - leczenie objawów zazwyczaj nie przyniesie oczekiwanych wyników. Powodzenia W. Łuczkowski.