Duszności i lęk przy stwierdzonej nerwicy

Od 3 lat mam stwierdzona nerwice.Dwa dni temu na wyjezdzie po rocznej przerwie miałam atak paniki w nocy.Po położeniu sie do łóżka i przekręceniu sie na drugi bok serce zaczelo mi szybko bić 120 potem 153 oraz wzrosło cisnienie 156/84 zmierzone ciśnieniomierzem.Lęk,duszności,nie mogłam oddychać.myslalam że serce mi zaraz stanie.Nic mnie nie bolało a puls był szybki,ale równy.kardiolog i echo serca ok.czy ataki wracają czy cos z sercem.prosze o poradę.

Witam serdecznie,
Z uwagi na diagnozę "nerwicy", warto pozostać pod opieką lekarza psychiatry. Lekarz zdecyduje, czy jest wskazane leczenie farmakologiczne.
Bez względu na decyzję psychiatry co do leczenia farmakologicznego, warto skonsultować się z psychologiem lub z psychoterapeutą, po to, aby:
1. Nauczyć się technik relaksacyjnych, oddechowych mających wpływ na obniżenie poczucia stresu, lęku, a tym samym i na tętno;
2.Poznać mechanizmy psychologiczne które doprowadzają do ataków (np.:wspomniała Pani o wyjazdach).
Życzę dużo zdrowia i powodzenia

Witam,
Czy pozostaje Pani pod stałą opieką lekarza psychiatry? Czy ma Pani przepisane leki, które można zażyć doraźnie w przypadku ataku paniki?
Pisze Pani że atak zdażył na wyjeździe. Myślę że warto się przyjrzeć temu w jakich sytuacjach zdarzają się takie zyski i zastanowić jak sobie z nimi radzić.
Polecam w tym celu podjęcie psychoterapii.
Pozdrawiam,
Agnieszka Balicka

Witam,
z tego, co Pani pisze wynika, że kłopoty z sercem mają podłoże psychologiczne. W przypadku nerwicy najlepszą drogą leczenia jest stała kontrola lekarza psychiatry oraz psychoterapia. Leki pomogą Pani doraźnie w przypadku ataków lękowych, natomiast psychoterapia umożliwi przyjrzenie się swoim objawom oraz namierzenie mechanizmu ich powstawania.

Zachęcam do zadbania o siebie w ten właśnie sposób.
Życzę powodzenia,
Agnieszka Jagielak