Dwa guzki na węzłach chłonnych u syna

Dzień dobry mój syn ma 2 guzki na węzłach po lewej stronie szyi. Czy to może być cos powaznego

Mikołaj Cyganok

Witam! Niezmienione odczynowo węzły chłonne nie są wyczuwalne w badaniu fizykalnym w takim stopniu, aby wyczuć guzki na ich powierzchni. Prawdopodobnie wyczuł/a Pan/Pani nie guzki, tylko powiększone węzły chłonne. Sugeruję udać się do lekarza rodzinnego, który będzie mógł wykluczyć albo potwierdzić np. infekcyjną przyczynę powiększonych węzłów chłonnych, oraz w razie wątpliwości, pokieruje odpowiednio dalszą ścieżką diagnostyczno-terapeutyczną.