Dwie tabletki antykoncepcyjnego jednego dnia a dalsze postępowanie

Witam Wzięłam wczoraj dwie tabletki antykoncepcyjne(Sid******a 30) - jedną o 13 tak jak co dzień, a drugą wieczorem ok godz.23 (zawsze sprawdzam przed snem czy nie zapomniałam o tabletce). Dopiero w środę zaczęłam nowy listek, czyli jest to pierwszy rząd tabletek. Czy mam dalej brać o normalnej porze i skończyć jeden dzień wcześniej czy wziąć tabletkę z drugiego opakowania? Czy antykoncepcja dalej będzie działała czy mam się dodatkowo zabezpieczyć? Proszę o pomoc bo nie wiem co zrobić.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma powodów do obaw. Okres przyjmowania antykoncepcji skróci się jedynie o 1 dzień,.