Dyskopatia bez ucisku oraz bóle pleców i wędrujące bóle w nogach a borelioza

Witam, mam dyskopatie bez ucisku na korzenie nerwowe. L4/l5 wypuklina do 3 mm l5/s1 protruzja do 6 mm. objawy to bol krzyza, mrowienie, bol miesni obydwu nog, pieczenie i klucie w stopie, czuje wedrujace bole od uda az do kostki jak by cos sciskalo mi miesnie. Zadna rehabilitacja nie przynosi efektow, korzystalam z metody mckenzie, terapi manualnej, pnf za kazdym razem to samo, czy to moze byc borelioza? Robilam test wb w igm wyszedl obecny p41, w igg zaden nie obecny. Prosze o porade

Piotr Pilarski

Objawy nie są typowe dla boreliozy. Przemawiają za zwyrodnieniową chorobą kręgosłupa. Sugeruję wizytę u ortopedy. Jeśli leczenie zachowawcze nie przynosi pomocy być może konieczna będzie operacja.

Pozdrawiam.