Dyskopatia i drętwienie nogi - jak leczyć?

Proszę o radę. Odczuwam ból przy siedzeniu w części kości miednicy biodra, tzn. jakbym się chciała od dołu złapać za lewy pośladek. Ostatnio nawet jak leżę na plecach. Ulgę odczuwam leżąc na prawym boku lub stojąc, chodząc. I do tego kuleje, co związane jest z moją odrętwiałą nogą (tylna jej cześć i zewnętrzna brzegowa oraz pięta). Łydka tylko jest ok., ale nieraz jej mięśnie są bardzo napięte, co związane jest z nierównym chodzeniem. Nie jestem np. w stanie stanąć na jednej nodze na palcach, nawet przez ułamek sekundy, bo zaraz opada mi cała stopa. Nie wiem, gdzie może być problem. Ostatnio przechodziłam lumbago i jest już ok. Mam również dysk obniżony na części L5 S1. Wiem, że moje biodra są nierówne, co wiąże się z upadkiem w przeszłości na pupę. Chcę też zaznaczyć, że 2 miesiące temu miałam ciążę pozamaciczna. Trafiłam na pogotowie z bólem w dolnej części krzyża - stwierdzono ciążę. Dzień później miałam wstrzyknięty płyn w okolicy biodra prawego, po którym dziwnie się czułam. Moja lewa noga, jakby zaraz odrętwiała a zwłaszcza przednia strona uda, jakby lekki niedowład. I tak otrzymywało się przez ponad miesiąc i jakby się to przeniosło na tylną cześć nogi. Co robić? Ewelina
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Opisywane przez Panią objawy wymagają wizyty u neurologa. Zaburzenia czucia i występowanie drętwień najczęściej związane są z uciskiem na kanał kręgowy. Zdiagnozowana wcześniej dyskopatia może być przyczyną dolegliwości. Możliwe jest również dalsze postępowanie zmian zwyrodnieniowych, które spowodowały nasilenie Pani objawów.

Niestety do ustalenia właściwej przyczyny Pani dolegliwości konieczne jest przeprowadzenie pełnego badania lekarskiego, w tym badania neurologicznego. Na podstawie poczynionych obserwacji specjalista skieruje Panią na odpowiednie badania diagnostyczne, najprawdopodobniej MRI odcinka lędźwiowego kręgosłupa.

Pozdrawiam