Dziwne kłucie w okolicy brzucha w ciąży

Witam!

Mam pytanie, tydzień temu byłam u ginekologa, który stwierdził że jestem w bardzo wczesnej ciąży, że zarodek ma około 2-3mm. Pierwsze moje pytanie ile jestem w ciąży? Bo lekarz mi tego nie powiedział.

Ostatnią miesiączkę miałam 11 września. Drugie nurtujące mnie pytanie, dotyczy dziwnego kłucia, bólu w okolicach żołądka, brzucha, po prawej stronie. Nie potrafię dokładnie określić w którym miejscu mi to dokucza, jak i nie potrafię określić czy to ból czy zwyczajne kłucie...

Odczuwam to mniej więcej od tygodnia i nie zawsze, tylko co jakiś czas... Jak już dokucza to czasem tak że nie mogę się położyć na żadnym z boków, albo ciężko mi oddychać. Pomyślałam że to może zwykły przypadek że coś mi dolega w żołądku i w tym samym czasie jestem w ciąży, lub że to ciąża tak na to wpływa.. może się macica rozszerza...

Dodam, że wcześniej również byłam w ciąży ale niestety w 8 tyg. poroniłam.. Bardzo proszę o odpowiedź, czy można coś poradzić na te bóle itp... Wizytę u ginekologa mam dopiero w czwartek za tydzień.. Pozdrawiam Serdecznie i jeśli była by możliwość proszę o szybkie odpisanie. Pozdrawiam Serdecznie! Agata

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Obecnie jest Pani w 9 tygodniu ciąży- określmy to na podstawie daty wystąpienia ostatniej miesiączki. Bóle mogą być związane ze zmianami hormonalnymi w ciąży (zwiększony poziom progesteronu), które to zmiany prowadzą do zmniejszenia napięcia wpustu (wejścia do) żołądka i cofania się kwaśnej treści do przełyku. Może Pani spróbować popularnych środków zobojętniających na zgagę oraz siemienia lnianego. Pozdrawiam serdecznie!