Efekt jojo po diecie a tabletki antykoncepcyjne

Witam. Dwa lata temu schudłam dzięki diecie 13 kg, niestety pojawił się u mnie efekt jojo spowodowany szybkim wyjściem z diety. Obecnie znowu chciałabym zrzucić zbędne kilogramy, jednak moje starania idą na marne. Oprócz diety, od miesiąca również ćwiczę, ale waga stoi w miejscu. Często towarzyszy mi również uczucie ciężkości mimo, że nie przejadam się. Od roku biorę tabletki antykoncepcyjne Daylette. Czy antykoncepcja może być powodem zatrzymania się mojej wagi?

Witam,
jeżeli odchudza się Pani samodzielnie polecałabym konsultację z dietetykiem. Pozwoli to sprawdzić czy dieta jest odpowiednio zbilansowana, czy przyjmuje Pani odpowiednią ilość kalorii i składników odżywczych tym bardziej, że w przeszłości wystąpił u Pani efekt jojo spowodowany niewłaściwym wyjściem z diety. Warto pamiętać, że ćwiczenia powodują wzrost masy mięśniowej co może skutkować zatrzymaniem masy ciała lub jej wzrostem. Jednoznacznie na Pani pytanie można by odpowiedzieć po wykonaniu analizy składu ciała (możliwe u dietetyków, w klubach fitness), która pokaże jaki ma Pani % tkanki tłuszczowej.

Dobrze dobrane tabletki antykoncepcyjne nie powinny wpływać na masę ciała. Jeżeli ma Pani wątpliwości w tej kwestii, polecam skonsultować się ze swoim ginekologiem.

Pozdrawiam serdecznie,
Alicja Skubis

Witam.Zalecałąbym udać się do dietetyka który sprawdzi czy dieta jest dobrze zbilansowana.Tabletki antykoncepcyjne jezeli jest odpowiednio dobrana ,nie wpływa na masę ciała.
Pozdrawiam Monika Konieczna

Witam Panią,

Antykoncepcja może powodować zatrzymanie wody w organizmie i uczucie opuchnięcia. Jednak przy odpowiedniej diecie i aktywności fizycznej waga powinna spadać.
Myślę że głównym problemem jest to że kiedyś Pani schudła i organizm pamięta dany sposób odżywiania. Kolejne podejścia do diety najczęściej nie sa już tak efetywne a na efekty trzeba dłużej czekać.
Nie mniej jednak uzbroi się Pani w cierpliwośc i waga powinna ruszyć. Dalej Pani ćwiczy i zdrowo się odżywia.
Jadłospis powinien być dostosowany do Pani zapotrzebowania energetycznego. Bardzo ważne jest to co jemy przed i po treningu.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk