Eradykacja Helicobacter Pylori

Dzień dobry, mam bardzo istotne pytanie dotyczące mojego stanu zdrowia, a dokładniej kwestii eradykacji. Czy wdrożyć eradykacje Helicobacter Pylori przy IgG 3.71? Test kałowy ujemny, brak choroby wrzodowej żoł.i obj.dyspeptycznych. Chciałabym również dopytać na czym dokładnie polega eradykacja Helicobacter Pylori w organizmie. Wiem, że chodzi o całkowite pozbycie się bakterii z organizmu, ale jak to dokładnie wygląda? Czy przy eradykacji mamy do czynienia tylko z leczeniem farmakologicznym, czy oprócz tego przeprowadzane są jakieś zabiegi, płukania itp.? I czy eradykacja jest bolesna, czy może powodować jakiekolwiek skutki uboczne? I w końcu czy przy eradykacji należy odstawić jakieś inne leki? Wiem, że o te informacje powinnam zapytać pewnie lekarza w gabinecie, ale on nie zawsze ma czas na dokładne odpowiedzi, a ja jednak chciałabym dobrze wiedzieć, co będzie się działo z moim organizmem. Będę naprawdę bardzo wdzięczna za szczegółowe informacje w tej sprawie.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podane informacje wskazują na brak konieczności leczenia. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem, który zlecił wykonanie badania. Leczenie eradykacyjne można ew. podjąć na Pani życzenie.