Fobie społeczne u 18-latki

Mam 18 lat i od około 3 lat cierpię na fobię społeczną. Tak przynajmniej mi się wydaję, bo nigdy nie byłam z tym u lekarza. Robiąc testy dostępne w internecie otrzymuję wynik następujący : poważna fobia społeczna. Za rok będę przynosić się z małej wsi do dużego miasta. Czuję, że jeśli czegoś z tym nie zrobię to będzie z mną bardzo źle. Ile mniej więcej czasu trwa pozbycie się tej choroby ? Co mam zrobić krok po kroku ? Proszę o poradę.

Witam,
Trudno jest określić czas terapii w przypadku fobii,ale bez watpienia trzeba się poddać takiemu procesowi jak najszybciej,gdyż związany bywa z samooceną oraz doświadczeniami urazowymi,które będą się przenosiły na ogólne problemy adaptacyjne i relacje z ludżmi a w końcu moga spowodować kolejną i jeszcze silniejszą forme lęku społecznego i uniemożliwić wyjście gdziekolwiek.
W Pani wieku to zamyka wiele dróg.Trzeba je zatem już teraz zrobić bezpiecznymi i przychylnymi dla Pani.
Serdecznie polecam psychoterapię.I zapraszam,jezeli tak Pani wybierze.

Obawiam się, że sama sobie Pani nie jest w stanie poradzić. Fobia społeczna to poważne zaburzenie, które powinno być zdiagnozowane i leczone przez specjalistę. Dlatego proszę zgłosić się do psychologa/psychoterapeuty, który oceni Pani stan i zaproponuje odpowiednią terapią. Dobre i szybkie skutki przynosi terapia poznawczo-behawioralna.

Pozdrawiam serdecznie.