Gładkościenna zmiana wysoko sygnałowa, nie ulegająca wzmocnieniu po dożylnym podaniu paramagmentyku
Witam! wizytę u lekarza mam za 8 dni ale odebrałam wynik z RM gdzie radiolog napisał m.in. "w lewej okolicy podkorowo bocznie od głowy jądra ogoniastego widoczna jest gładkościenna zmiana wysoko sygnałowa, nie ulegająca wzmocnieniu po dożylnym podaniu paramagmentyku, o wym. 11x6x10 mm. W sekwencjach T1 zależych po podaniu paramagnetyku widoczne jest linijne ognisko wzmocnienia biegnące od opisywanego ognisko dokomorowo - naczyniak żylny?" Pytanie, jeżeli naczyniak to czy to jest groźne? (52 l.)

KOBIETA, 52 LAT ponad rok temu
Lek. Bartosz Małek
70 poziom zaufania
Szanowna Pani,
Naczyniaki żylne są mniej groźne w stosunku do tętniaków. Przepływ krwi w naczyniach żylnych jest pod mniejszym ciśnieniem, więc ryzyko ich pęknięcia nie jest wielkie. Wskazana jest konsultacja u neurochirurga, który oceni dalsze postępowanie.